ISTANBUL ISTANBUL
Haber Detayı
26 Eylül 2019 - Perşembe 22:27
 
Deprem Kahini Frank Hoogerbeetsʹin ʹAlarmda olunʹ sözleri tekrar gündem oldu
Yaptığı tahminler ile ünlenen ve ʹdeprem kahiniʹ olarak anılan Frank Hoogerbeets, önceki tahminlerinin doğru çıkması ile çok konuşulmuştu. Türkiyeʹnin risk altındaki bölgelerden biri olduğunu sürekli vurgulayan Hoogerbeets, özellikle İstanbul Depremi konusunda Türkiyeʹyi uyarıyordu.Salı günü yaşanan 4.7 ve bugün meydana gelen 5.8 şiddetindeki depremlerin ardından Frank Hoogerbeetsʹin sözleri bir kez daha gündeme geldi.
GÜNDEM Haberi
Deprem Kahini Frank Hoogerbeetsʹin ʹAlarmda olunʹ sözleri tekrar gündem oldu

7ʹYİ BULABİLECEK BİR DEPREME KİMSE ŞAŞIRMASIN

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen 4.7ʹlik depremin ardından Hoogerbeets ʹDepremin olduğu o bölgede yüksek sismik faaliyet bekliyorum. Bana göre önümüzdeki 3 ay çok önemli Bu üç ay içerisinde büyüklüğü 7ʹyi bulabilecek bir deprem o bölgede olursa buna kimse şaşırmasın. Tam yerini söylemek imkansız ama Silivriʹye çok uzak olmayacağını söyleyebilirimʹ ifadelerini kullanmıştı.

 

FRANK HOOGERBEETS KİMDİR?

Frank HoogerbeetsHollandaʹnın Haarlem kentinde doğup büyüyor. Güneş sistemine, gezegenlere ve uzaya olan ilgisi küçük yaşta başlıyor. Babasının bilgisayar mühendisi olması da bu merakını destekleyici bir araç oluyor. Onun zamanında bu alanlarda bir eğitim veya herhangi bir okul bulunmadığı için kendi yöntemleri ile işe koyuluyor.Babasının da yardımı ile geliştirdiği bir yazılım sayesinde evrendeki hareketlenmeleri görüp bir tahmin yapabiliyor. Ona göre depremleri tetikleyen şey; gezegenlerin dizilimi ve Ayʹın hareketleri. Çünkü deprem ve Ay arasındaki ilişki yıllardır bir tartışma konusu. TAHMİNLERİ TUTMAYA BAŞLADI Bazı bilim insanları, yeryüzünden yayılan ışımaların, Ayʹın dolunay veya yeni ay dönemlerinde artığını belirledi. Kimisi bu ilişkiyi reddederken kimisi destekliyor. Hoogerbeetsʹin son tahminleri de bu ilişkiyi doğrular nitelikte.

Kaynak: (-) - Editör: Birinci Medya
Etiketler: Deprem, Kahini, Frank, Hoogerbeetsʹin, ʹAlarmda, olunʹ, sözleri, tekrar, gündem, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı